Sohbet


Değerli Canlar özümüz Fakiri Fukara olarak, Sohbete katılmak üzere olan tüm kardeşlerimi Allahın huzurunda selam'lıyorum.

Sohbet derin bir olaydır, içimizdekini dışarı vurma olayıdır, Sohbet olmayan yerlerde ilk Nefsin ve Şeytan'ın çemberinde dolaşmak gibi olur. Doğruları, Adaleti, Birliği, Yanlışı ve Yol erkanını konuşmak yüçe  Allah'ın  yanımız'da  olması demektir ve bir hayat İbadeti sayılmaktadır.

Bu üç ölçümlü Deryamızda (Dünüya'da), Şeyhtanın çirit oyndığı alanda tüm İnsanlığı Ehlibeyt'in Sancağın ve son kurtuluş   İslam-  bayrağın altında, Ehlibey'tin doğruluğunda birleşmsidir.

Yazan: Seyyit Irfan

pazar günü, 27.01.2008  18:18merhaba,yazilan yazilari ve yorumlari menuniyetle okudum.böyle bir sayfada bu guzel düsüncelerini paylasan can dostlara tesekkurlr ve selamlar...
bir zati muhterem cikti aramizdan ve sünni bir inanc agirlikli partide kendince siyaset oynamaya calisti ve calismaktada.Reha camuroglu.
inancimizda duskun ve devsirme diye olgular vardir.bu insan in duskun olabilmesi icin DEVSIRME olmamasi lazim,öyle degilmi ki,beyazitìn olümunden sonra osmanlinin durumu acik ve ortadadir...Ve cem sultana yapilanlar bunun kanitidir...o nasil iktidar kavgasiki ogul babaya ve kardesine kiyabiliyor.bu dunya hirsidir bencilliktir...aslinda CANLAR bu ikinvci bir KERBELA vukusudur.o olaydan sonra osmanli Humanizminden ve kendi halkina yapmasi gereken görevlerinden uzaklasip devsirmelere yöneldi. DEVSIRME:ejnebi yada musluman olmayanlardan alinan kucuk cocuklarin, islam ve bektasi felsefesiyle yetistirilmeye calistirilmasi isi. ve Bu zat-i muhterem(Reha camuroglu) bur devsirmedir.
bu tur insanlarin,ne kadar millet vekilide olsa halktan ve aseletten uzak insanlardir,bizler bu tur insanlara cok dikkat etmeliyiz.Bu tur insanlar ne önder olabilirler nede bu davanin vekilleri olabilirler.hz.Ali"nin ve onun mucadelesine inanan tum alevi dostlarima ictenlikle uyareimdir.
selamlar.


Cevap :

Değerli can kardeşim seyyit İrfan yazmış olduğun yazıyı dikkatlı okuduk gerçektende AKP'de, MHP'de, CHP'de, DSP'de ve DTP'de olsun bu düzen partilerinde hiç birisinde Alevi toplumunu rahatlatacak bir ışık görmüyoruz ve burada Hızır Paşalar bolça vardır onun için dikkatlı olalım ve birlik içinde olalım.Cevap:

Değerli Canlar akşamı - gündüze bağlayan saatlerimizde hakkikat yolunda kadir geçelerinde Hakka olan ibadetlerimizde meleklerle bir olalım.Değerli Canlar bizim genelde insanların Allah'ı Tala'ya ibadetinde böyle ve şöyle edin diye zorunluğumuz yoktur, ama biz sadeçe şimdi genel olarak İbadet diyerken şunları anlıyoruz: İbadet vucut hareketlerimizle yüce varlığa yönelmemizdir, Hak yolunda talib olan canlarımız ve gizli ibadetinde, canı gönülden Hakk'la bir olmak için istediği uygun bir şekilde ibadetini yerine getirebilirler. Fakiri-Fukaranız olarak Kuran'ı-Kerim'de Allah'ı Tala bizlere kolaylıklar tanımıştırki ve canı gönülden bireysel ibadetinde, Yaratıcısı ile birleşmesini canı gönülden arzu edene. ( Meçburi bir İbadet konusunu ileriki yazımızda deyiniçeğiz)

Hz. İsa (a.s) buyuruyorki gizli İbadet konusunda:

Dua ettiğiniz zaman da ikiyüzlüler gibi olmayın; çünkü insanlar kendilerini görsünler diye, havralarda (Yahudi toplumun ibadet yerleri) köşe başlarında durup dua etmeği severler. Doğrusu size derim: Onlar karşılıklarını aldılar. Fakat sen dua ettiğin zaman, kendi iç odana gir, ve kapısını kapıyarak gizlice olan tanrına dua et; gizlice gören Tanrın sana ödiyecektir. Dua ederken putperestlerin ettiği gibi boş tekrarlar yapmayın; zira onlar sanırlar ki, çok söylemeler ile işitilecektler. Bundan dolayı, onlara benzemeyin, çünkü Tanrınız nelere ihtiyacınız olduğunu siz ondan dilemeden önce bilir. (İncil’i Şerif 6. Bab 5.6.7.8.9 cı ayetlerinde yazar.)

Değerli Canlar biz namaz olayını, katiyen kabul etmiyoruz, çünkü Kuran-ı Kerim’de Allah’a olan İbadet’ten söz etmektedir eski Mealinde böyledir ve biz
Ehlibeyt ve Alevi toplumu olarak ibadetlerimizi sır olarak Allah ile kul arasında yerinde kuran-ı kerimi okuyarak ister Secde – ister kıyam – isterse Rükuu şekilinde evimizin ibadet köşesinde yerine getirmekteyiz, bunun adı kişisel ibadetdir. Kişisel ibadetlerimizi güneş batıktan sonra, dahaki güneş doğana kadar, yani Akşamdan – Sabaha kadar bir müminin zikirini ve ibadetini gönül rahatlığıla her akşamın değerli ( kadir gecelerinde) yerine getirmesini dileriz.

Kuran-ı Kerim’den Müzemmil süresi: 73 Ayetlerinde: 1 -7’ye kadar,
Şöyle buyurmaktadır:
Ey esvapına bürünüp yatan. Gece kalk. Gecenin birazı müstesna, gecenin yarısında kalk, ister artır ister eksilt. Sonra Kuran-ı ağır, ağır tane, tane harflerini belli ede, ede oku. Biz sana cidden ağır bir emaneti Vahy ve ilka ediyoruz. Gerçi gece vaktinde kalkmak, zor gelebilirsede, kıraate daha elverişlidir. Çünkü senin, gündüzleri uzun uzun meşguliyyetin vardır.

Değerli Canlar Kuran’da, ibadet tabi olan mümin ve talluk eden bütün amellerin hepsinin de haberi, Akşamın gün batışı sırasında başlamakta, sabahın gün doğmasına yakın zamanında bitmektedir. (Kaynak Ehlibeyt ilmihali – İslamda ibadet Profesör 1400)

Yazan : Seyyit İrfan

pazar günü,  17.02.2008   17:05


'merhaba...ne güzel ve icten bir ibadeti anlatmissiniz.sizin gibi akil ve mantigin yolunu bilen aziz dostlara aslinda cok ihtiyaci var o memleketin. yolunuz acik olsun....Cevap:

Değerli Can kardeşimi İrfan, sana cevaplandırmamda geç kaldığımı bildirmek isterken bir yandanda bize vermiş olduğunuz öneme çok teşekür ederiz, biz ona daha tam laik değiliz, çünkü Allah Tala bizden daha fazlasını bekliyor. Ama tabiki sen bizim hakımızda böyle bir karara varmışsan Allah senden razı olsun dilerim.


Değerli Canlar:

Televziyon programlarında yavaş,yavaş bizim kadri gecelerin veya
kadir gecelerin yazmış olduğumuz düşünçerleri almış İslam bilimçileri ve yazarları bu konuyu almış  tartışıyor ve doğru eksiklerini kapatmaya çalışıyorlar ama nafile hayat ibadetlerinde eksikler, İbadetlerinde eksikler ve Mürşitleri olmadığı için eksikler ve yezitlerin eksikleri hiç bitmiyeçektir,  daha ki  yola gelene kadar.
Yazan : Tuncay

çarşamba, 09.04.2008   00:26


'sayfaniz guyel ama daha cok eksik var..vede mumkunse pir sultan abdal in filmleri vardi onlarida yuklermisiniz..... vede sazfaya muzik te ekleseniz bence cok daha guzel olur..............'Cevap:

Can dostum Tuncay kusurumuza bakma, tâbiki haklısın eksiklerimiz var ama hergün geçtikçe bu eksikleri gidermeye çalışıcağız, siz değerli dostların sayesinde, vermiş olduğunuz değerli eleştirileri dikkate alarak Sitemize uygun muzik sayfasını açtık ve gönül rahatlığıla dinleye bilirsiniz,  sevgi  ve saygımızla  Allah'ı  Tala'nın  sevgisi  üzerinizde olsun.
Can dostum Tuncay senin için ve tüm Can dostlarımıza Aşık Baba Mahzuni'den size bir Halk Ozanın'dan bir armağan.


Aşağıdaki linki tıkla Aşık  Baba Mahzuni Şerif'i dinlemek istiyorsanız.

AMERİKA KATİL ! Aşık Mahzuni Şerif

Değerli Canlar:

Canlar  sizler İşçi, köylü, memur, esnaf ve orta halı iş-veren olabilirsiniz ve  bir vücut olarak yaşamaktayız ve tüm halk tabakaların, Emperializme ve İşbirlikçilerine karşı 1 Mayısı kutlamak ve halkların
birliğinden  yana olmak ve milliyetçi anlayışlara  karşi olmak gerek .

Yaşasın İşçi sınıfın 1 Mayısı
Yaşasın Halkların birliği


1 Mayıs Marşını Söylediği Film  (Tıkla)
Yazan : Profesör 1400
Kime : Grup: Türk Sol İslâm Hareketi
pazartesi günü, 19.5.2008 12:59Konu :  Profesör1400  Diyor ki;


Mehdî'nin zuhuru yakındır...

Mehdî Alevîlerin Şah'ı,Şiîlerin İmam'ı,Müslümanların Halifesidir...

Artık seçim ve geçim zamanı değildir...
Ve...işte şimdi Devrim zamanıdır...

O şimdi Asker...
O şimdi Gerilla...
O şimdi Devrimci...
O şimdi Mehdi Sahib-i zamandır...

Kahrolsun Arap İslâm Faşizmi,Sünnilik ve Süfyanilik...
Yaşasın Türk İslâm Sosyalizmi Alevilik ve Bektaşilik...

Mehdi diyor ki;

En büyük demokrat ve en gerçek devrimci Rahman ve Rahim Olan 'ALLAH'TIR...
Bizim 'ALLAH'ımız ULU DEMOKRAT VE YÜCE DEVRİMCİDİR...O DİN GÜNÜNÜN MALİKİ VE SULTANIDIR...GERÇEĞE HÛ...

Türk + Sol + İslâm = Alevilik...
Türk + Sol + İslâm = Bektaşilik...

Anadoluda müslümanın adı Alevi...
Türk'ün adı Bektaşidir...

Anadoluda aydınlanma ancak...
Alevilikten ve Bektaşilikten geçer...

Alevilik ve Bektaşilik kısaca...
Türk İslâm sosyalizmidir...

Türküm doğruyum çalışkanım...
Türküm solcuyum müslümanım...

Ne mutlu türküm diyene...
Ne mutlu türküm solcuyum müslümanım diyenlere...

Bir türk dünyaya bedeldir...
O türk Mehdi sahib-i zamandır...

Yurtta sulh dünyada sulh...
Yurtta islâm dünyada islâm...

Türk milleti tarihte türktü türk kalacaktır...
Türk milleti tarihte müslümandı müslüman kalacaktır...

Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet...
Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklâl...

Yâ istiklâl yâ ölüm...
Yâ hicret yâ cihad...

Türk Sol İslâm Hareketinin bayrağı onurlu, şerefli, asil ve soylu muzaffer türk bayrağıdır...Öyle ki; siyasi stratejimiz açısından hilal islâmı, yıldız sosyalizmi, bayrağın kızıllığı türkün şerefli kanını temsil etmektedir...Dini stratejimiz açısından hilal hz.Ali'yi, yıldız hz.Mehdi'yi, bayrağın kızıllığı ise; hz.Ehl-i Beyt'in şerefli kanını temsil etmektedir vesselâm...Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...

Şeytan üçkeni stratejisi ve Rahman üçkeni stratejisi deşifre edilmiştir...Öyle ki; şeytan üçkeni stratejisinin ırk kutbunda ingilizler ideoloji kutbunda faşizm din kutbunda ateizm vardır...Rahman üçkeni stratejisinin ırk kutbunda türkler ideoliji kutbunda sosyalizm din kutbunda islâm vardır...

Bir insan ya şeytanın yanındadır yada rahmanın yanında...
Ya deccalin tarafındadır yada mesihin tarafında...
Ya süfyaninin askeridir yada mehdinin askeridir...
Ya batıldan yana olup bozguna uğrar yada haktan yana olup zafer kazanır...

Işık geldi mi,karanlık yok olur...
İman geldi mi,güman yok olur...
İlim geldi mi,cehalet yok olur...
Rahmet geldi mi,zulüm yok olur...
Adalet geldi mi,haksızlık yok olur...
Cesaret geldi mi,korku yok olur...
Mehdi geldi mi,deccal yok olur...
Mesih geldi mi,şeytan yok olur...
Kıyamet geldi mi,kainat yok olur...
Rahman geldi mi,onsekizbin alem yok olur...
Hak geldi mi,batıl yok olur...
Çünki batıl yok olmaya mahkumdur...

/C* / TÜRK SOL İSLÂM HAREKETİ...

Zikr-i hakikatimizdir...
______________________
Bakî Gerçekler Demine Hû,Dost Allah Eyvallah...
Gerçeğe Hû Mü'mine Yâ Alî Yâ Mehdî Sahib-î zaman...Cevap:

Değerli gurub türk sol İslam hareketinin  Dikkatine!

Hakikat yolunda olan ve Hakikat yolunda Şeriat Kapısına vuran can dostlarıma


Sizler gibi bende Fakiri Fukara olarak, Mehdinin ne zaman zuhur edeçeği konusunda Allah tealanın  ançak O'nun sırrında olan bir hakikatdır ve ona tekabül eden bir gerçektir.

Onun için benim size Mehdinin kim olduğu sorusuna değilde ülkemizdeki önçelikle ekonomi ve siyasi sorusunada değil, ilk önçe kendimizin nefsine olan mücadelesinde ne kadar başrılı bir çizgi çizdiğine ve Hayat İbadetine bakmak lazım.

Hayat İbadeti ne demektir?

1. Kinçi olmamak
2. Kıskanç olmamak
3. Kibirçi olmamak
4. Kötü arzulara uymamak
5. Yalan söylememek
6. İftira etmemek
7. Dedikodu etmemek
8. Küfür etmemek
9. Bencil olmamak
10. Öfkeli olmamak
11. İnsanı Kırmamak
12. Açeleçi olmamak
13. Hırsızlık yapmamak
14. Haksız kazanç elde etmemek
15. Vs,Vs....

Yukarıda sıraladıklarımız şıklar, bütün insanlığın madi dünyasındaki İnsanların birbirine karşı yapmaması gereken hareketler ve her İnsanın kendi iç dünyasında kuracağı manevi mahkemesinde kendi kendisini mahkeme ederek, kendi seviyesini yükseltir ve Hayat İbadetini yerine getirir ve nefsine karşı büyük bir başarı elde etmiş olur.

Hayat İbadeti ne zaman uygulanır?

Hayatınızın her alanında, yani yataktan kalktıktan sonra, tahki yatana kadar her ne yapmış iseniz olumlu ise onu gene tekrarlamak olaçaktır ve olumsuz herhangi birşey yapmış veya söylemiş iseniz onu bir daha ki günde tekrarlamamak için tövbe edin. Bu tavır Allah Teala'ya  bir  adım  yaklaşmaktır  ve  ibadetlerin  hareketlerimiz içerisinde sabırla yerleştirmek olaçaktir.

Manevi dünyamızda ilk önçe Nefsimize ve aynı zamanda seyhtana'da mücadele etmiş oluruz.

Genelde bütün iktidarların sorunuda budur, çünkü halkını eğitmemiş ve gerçek Allah Teala'nın ve O yüçe varlığın vermiş olduğu adaleti kendi nefsine kavratmadığı için peygamberlerini, velilerini ve mürşidlerini katletmiştir ve kendisinin doğru olduğuna, tüm insanları ikna etmeye çalışmıştır.

Hayatımızda gideceğimiz yolu görmeden, yol almamak gerekir, çünkü yolu şaşırdıktan sonra, bir daha yola girmek çok zor olur. Onun için hayatın her alanında aceleci düşünceden ve hareketen kendimizi korumamız gerekir.

Ama görünen birşey var ki kimse inkar edemez, ülkemizde ve dünyada çoğunluğun azınklık tarafından  modern köleçilik şeklinde kendisini kurnaz bir şekilde halk yığınlarını kendine bağımlı kılmıştır kanını emekten sevk duyuyor.

O azınlık kimlerdir?

Halk yığınlarına yaşayacak kadar iş ve aş veren (Komprodorlardır) İşbirlikçileridir ve bunlar kurtuluş savaşında Mustafa Kemal Atatürk tarafından göreve çağrılmıştır, çünkü bunlar İngilizlernen, Fransızlarnan, Almanlarnan ve diğer Kapitalist ve Emperialist devletlernen haşır neşir olmuş eski Osmanlı devleti döneminde gümrük tüçarlarıdırlar ve bunların temeli Selanikten gelmedir (Lütfan bu konuda Soner Yalcının Efendi kitabını okursanız, beni çok iyi anlarsınız).
Halkımızı sömüren ve bir kene gibi yapışmış bir hastalıktır ancak bunun vücudumuza zarar vermeden cımbızla doktorların çekmesi gerekmektedir, yoksa vucud hastalancak ve sonunda koskoça  bir Osmanlı devleti gibi bu kenelerin sayesinde bu devlete yok olup gideçekdir.

Değerli gurup türk sol islam hareketi !

Hedefinisi tam olarak anlayamadım, sizden özür diliyerek daha bir açıklık getirerek hedefinizi daha net bir şekilde açıklarsanız çok memnun olurum.
Mücadelenizde inayet ve sabır dilerim yüçe mevlamdan, yolunuz açık olsun.
Yazan: Seyyid Fakiri Fukara

Canlara bilgilenme açısından acıklama!

Canlar, dostlar ve hakikat yoluna girmek istiyen ve bağlanmak   istiyen  taliblere.
Biz alevi toplumu kendimizi kast ederken neyi savunuyoruz  sevgiyi ve saygıyı kimlere karşı tüm dünyada ki insanlara karşı neden?
Çünkü Allah tealenın varlığı tüm insanlarda vardır ve bunun için kimseyi kırmak veya zarar vermek aklımızın ucundan bile geçmemesi lazım iken  biz birbirimizi öldürüyoruz. Neden?
 
Oyunçak olmuşuz onun için değerli canlar  ve sorarsanız kimin oyuncağı?
Siyonizimin , Masonların ve ( Emevi düşüncesinin) Vahabilerin ve onların işbirlikte oldukları Emperialist gurubların ve birinçi dereçede türk ve kürt halkları , bu canilerin kaliteli oyuncakları haline gelmişlerdir. Bilhakis Alevi toplumun bir Mürşidi olmadığından dolay veya Mürşidi ile tanışmadığı için başsız dolaşmaktdadır, bu durum bundan sonra değişiçektir İnşallah.
Bir toplum önçe kendi nefs müçadelesine girmeden, bu gibi güçlere karşı  koyamaz , çünkü bu güçler ilhamlarını ilk nefsin sayesinde kendi iç dergahını Seytana açmıştır. Onun için ilk devrimi kendi özünde ilk nefsine ve şeytana karşı verki ondan sonra, yukarda belirtmiş olduğumuz görünen güçlere karşı, kendine tutarlı olduktan sonra, karşı koyacak duruma gele bilesin.

Çünkü bu görevi Avrupa Alevi Birlikleri konfederasyonu bizçe  yerine getirmedi aynısı Cem Vakfı da başaramadı bunun yanısıra ve ayreten kendilerini kürt alevi federasyonuda, diye  kendini tanımlıyan gurubta ne yazıkı onlarda Ehlibeytin yolundan gidemediler.

Devamı var... Seyyid Fakiri Fukara


Değerli Canlar!


Görüyoruzki Ehlibeyt'in ve Alevi'lerin Hakk yolunu kavramıyan gurublar var. Bu gurublar oldukça iyi manevra yapmakta, ama ne yazıki kendileri ilk nefsin tuzağına düşmüşler ve yavaş, yavaş maskeleri düşmekte, çünkü nereye kadar kendilerini saklayabilirler birbirine olan kin, nefret, öfke, bençilik ve kariyer savaşı ver merkteler. Kimleri anlatığımı ,değerli Canlar sizde iyi biliyorsunuzki Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ve Cem Vakfından bahıs ediyoruz ve üzülerekte açık yürekliliklede yazmaya çalışıyorum, Alevi toplumunu kara koyunlar önderiğinde parça, parça edilmektedir bunu biz 1968'den daha ki 1986 kadar kendine devrimçi diyen, ama devrimi bir türlü yerine getirmiyen anlayışlar reformistler ve yorgun demokratlar, şimdi gene çoşmuş ve toplumu çoşturmaya çalışmaktadır ama istediği nitel değişimi yerine getirmiyeçektir, yani herhangi bir sistem değişikliğine uğramıyaçaktır, çünkü kendileri bu sistemin kara koyunlarıdırlar.
Değerli Canlar kara koyunun gerçek hikayesi var ve Avusturaliyada koyun besleyenler ve koyunları kesim haneye götürdüğü zaman kara koyunu önlerine koyarlar ve kara koyun yüzlerçe koyunu arkasına alarak kesimhanenin bir kapısından girer ve öbür kapısından tek  başına çıkar ve diğer koyunlarda kesilerek çan verirler ve İnsanlarda kendine gıda olarak kulanırlar.

Devamı var... Seyyid Fakiri FukaraYazan : HABERCEM COM

carsamba günü, 02.07.2008 02:15Ülkemiz ölçeðinde medyada çok ciddi problemler yaþanmaktadýr. Bu problemlerin temelinde medyanýn algýsýndaki bozukluk ön planda yer almaktadýr. Sadece Aleviler deðil bu toplumun deðiþik kesimlerinin hak arama mücadeleleri de göz ardý edilmiþtir. Birçok aydýn ve bilim adamanýn özgürce düþüncelerini dile getirebileceði medya kuruluþu yok denecek kadar azdýr.

HABERCEM.COM, iþte böyle bir boþluðu doldurmak, Türkiye ve dünya gündemini 24 saat kesintisiz size sunmak için 'Yaþasýn özgür haber' sloganýyla 6 Mart'ta yayýn hayatýna baþlamýþtýr.HABERCEM.COM BASIN MESLEK ÝLKELERÝNE UYMAYA SÖZ VERMEZ,UYAR!www.habercem.com


www.habercem.com"yaþasýn özgür haber"www.ehlibeyt-alevi-seyyitleri.com'un Cevabı:

özgür basının ve gerçek özgür haber toplumun çıkar ve menfaatine
aileye ve halkların birliğine zarar vermeyen, haksızlığa ve sömürü düzenine karşı çıkan, basın bizim acımzdan özgürdür ve emperializimin ve onun işbirlikçi koprodor kapitalizmin siyonizmin ve masonların (TÜSİAD ve MÜSİAD) uşakları olmadan, o özgür düşünçe toplum içerisinde ifade bulan, Hakk'ın basınıdır.


Yazan : Profesör 1400
Kime : Grup: Türk Sol İslâm Hareketi
pazartesi günü, 11.8.2008 12:16


Dinse din,mezhepse mezhep,tarikatsa tarikat,siyasetse siyaset...

Seyyid Ruhullah Humeyni diyor ki;

*İbadet siyaset,siyaset ibadettir...*

Ey Alevi senin dinin din-i islamdır...
Mezhebin mezheb-i caferi isna-aşeri ehl-i beyt-i en-Nebidir...
Tarikatın tarikat-ı bektaşiye-yi yeseviye ve mehdeviyye-yi hüsneviyyedir...
Şeriatın şeriat-ı dört kapı kırk makam,dört mürsel dört kitap,ve kutsal şeriattır...

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir...
Köylü milletin efendisidir...
Köyün ağası Tayyip Erdoğan,Şeyhi Fethullah Gülendir...
Ve nihayet memleket yeniden ağalara ve şeyhlere teslim olmuştur...

Alevi stratejisi nedir...

No Kürdistan...B İ J İ = * A L E V İ S T A N * = *Alevilik; türk,islam,ehl-i beyt,on-iki-imam sentezidir...*


Bir yoklama yapayım dedim...Ve...sonuç çok mükemmel...

Hepinizi tuzağa düşürdüm...
Beni görmeyesiniz diye gözlerinize perde çektim...
Beni duymayasınız diye kulağınıza ağırlık koydum...
Benim sözlerime iman etmiyesiniz diye kalbinizi mühürledim...
Hepiniz için bu dünyayı hapishaneye ve tımarhaneye dönüştürdüm...
Şimdi kaçacak yeriniz neresi?
Yer bizim gök bizim siz kaldınız arada...
Ezelden ebede,kalu beliden kıyamete bu ferman bu fetva bizim...

İmza::Mehdî Kâim ûz-Züntikam...


DİYANET DİYANET ETME BİZE İHANET...İBRET AL İBRET KENDİNİ DÜZELT...

İRAN İSLÂM CUMHURİYETİ ANAYASASI 12.MADDESİ:

*İranın resmi dini islâm ve mezhebi caferi isna-aşeridir...Bu madde hiçbir surette değiştirilemez...İster hanefi olsun,ister şafii,maliki veya hanbeli veya zeydi olsun,diğer islâm mezheplerin mensupları,dini hususları icrada,kendi fıkıhlarına göre serbesttirler...*

NOT:ALEVİLERİN AVRUPA BİRLİĞİNE DEĞİL ALEVİ BİRLİĞİNE İHTİYACI VARDIR...ALEVİ'NİN ALEVİ'DEN BAŞKA DOSTU YOKTUR VESSELAM

Gidi Yezid bize kızılbaş dermiş
Meğer şâhı sevdi dese yoludur
Yetmiş iki millet sevmedi şâhı
Biz severiz şâh-ı Merdan Ali'dir

Muhammed dînidir bizim dînimiz
Tarîkat altında geçer yolumuz
Cebrîl-i Emin'dir hem rehberimiz
Biz mü'miniz mürşidimiz Ali'dir

Zuhur eyler Mehdi Sahib-i zaman...
Ortaya çıkar yetmişiki güruh-u şeytan...

Hazret-i Nebi (saa) Ali'ye dedi ki;

*Ya Ali? benden sonra senin başına bir takım işler gelecek...Bela ve musibetler senin peşini bırakmıyacak...Fakat sabredersen sen kazanacaksın...*

Abdurrahman bin Mülcem -aleyhillane- İmam'ın başına zehirli kılıç darbesini indirir...Ve imam'ın başı,sakalı ve bıyığı kanlar içinde kalır...

İmam şöyle nida eder; *Kabe'nin Rabbine andolsun ki ben kazandım...*

Ve bizlerde şimdi nida ediyoruz;

KABE'NİN,YERYÜZÜNÜN,AYIN,GÜNEŞİN,KAİNATIN VE ONSEKİZBİN ALEMİN RABBİNE ANDOLSUN Kİ ALİ VE ŞİASI KAZANMIŞTIR...ONLAR Kİ,GERÇEKTEN ZAFER VE MUTLULUĞA ERMİŞ VE KENDİLERİ İÇİN EBEDİ KURTULUŞU SAĞLAMIŞ MÜMİN KİMSELERDİR...ALLAH'IN RESULÜNÜN EHL-İ BEYTİN VE ONİKİ İMAMLARIN SELAMI ONLARIN ÜZERİNE OLSUN...MUHAMMED MEHDİ'NİN İKİNCİ KIYAMI YAKINDIR...ALEVİLERE VE ŞİİLERİMİZE BİN SELAM OLSUN...MEHDİ BÖYLE SÖYLEDİ...

YILDIZLARIN DÜŞTÜĞÜ YERE ANDİÇENE ANDOLSUN Kİ,EĞER BİLİRSENİZ BU BÜYÜK BİR YEMİNDİR...BEN ÜMMETİN EN HAYIRLISI,AHLAKEN RESULE EN ÇOK BENZEYEN,MAZLUMLARIN SULTANI,GERÇEK ADALETİN MİMARI,YERYÜZÜNÜN MİRASÇISI OLAN SALİH KULLARIN HALİFESİ MUHAMMED EL MEHDİ'YİM...BİZİM GERÇEĞİMİZİ İNKAR EDENLERE EBEDİ LANETLER OLSUN...BİZE LANET EDENLERE LANETLERİ LANET ETSİN Kİ O LANET BİZLERE ERİŞMEZ...MEHDİ BÖYLE SÖYLEDİ...

http://gruplar.Antoloji.Com/turk-sol-islâm-hareketi yazarak bu gruba daha hızlı ulaşabilirsinizYazan : Profesör 1400
Kime : Grup: Türk Sol İslâm Hareketi
pazartesi günü, 11.8.2008 12:18


Grup Tanımı

Bu grubun içinde olduğu kategoriler: Din, Politika, Tarih


--------------------------------------------------------------------------------


Mehdi'ye biat edin...Şeytan'a cihat açın...(Onun gücünün farkında mısınız?)


En güzel kimlik müslümanlıktır...
En güzel benlik ise; aklı ve imanı bütün,takva sahibi hanif bir mü'min olmaktır...
Naçizane bendeniz,aklı ve imanı bütün takva sahibi hanif bir mü'min olmayı amaçlamış,cahil ve zalim nefsinden ve onun başında üşüşüp dürtükleyen şeytandan ve her ikisinin birlik olup benlik ve zan kazandırmasından,alemlerin rabbi olan Allah'a sığınmış,aciz ve çaresiz rabbine muhtaç bir kulum elhamdülillah...

Davamız büyük,düşmanımız büyük,savaşımız büyük ve zaferimizde büyük olacaktır...Yedi iklim dört köşede tekbir ve tevhid bayrakları dikilip yeryüzü Rahmanistan,ortadoğu Şiistan,anadolu Alevistan ve istanbul Mehdiyye oluncaya dek,bu kutsal savaşımız sonuna dek sürecektir...Zafer mutlaka Allah'ın ve Resullerinin olacaktır...Zalimler için yaşasın cehennem...

Kabe'nin Rabbine andolsun ki; Ali ve Şia'sı kazanmıştır...Onlar ki,gerçekten zafer ve mutluluğa ermiş ve kendileri için ebedi kurtuluşu sağlamış mü'min kimselerdir...Allah'ın,Resulü'nün,Ehl-i Beyti'nin ve Oniki-İmam'ların selam'ı onların üzerine olsun...Amin Sadakallahül-Azim...

Mü'minin ferasetinden korkunuz...
Zira o Allah'ın Nur'u ile bakar...

Alevi'nin ferasetindende korkunuz...
Zira o'da Ali'nin Nur'u ile bakar...

Alevilerin şahs-ı manevisi,
Hazret-i Ali Emir el Mü'minin'dir...

Sünnilerin şahs-ı manevisi ise;
Şam şeytanı Muaviye aleyhillane'dir...

Yavuzun memleketine bak...
Yezitin düzenine bak...
Şeytanın medeniyetine bak...
Yüzüne tüküreyim bu dünyanın...

Allah bizimledir,zaferimiz yakındır...
Allah büyüktür, gazabımız yakındır...
Müstazafların müstekbirlere zaferi dileğiyle...
Al bayraktan gök bayrağa selam olsun...

Kahrolsun arap islam faşizmi sünnilik ve süfyanilik...
Yaşasın türk islam sosyalizmi alevilik ve bektaşşiilik...

Allah'ın ilmi ve rahmeti ezilen,horlanan,hakir görülen,aciz ve çaresiz rabbine muhtaç alevilerin,bektaşilerin,şiilerin ve nakşilerin üzerine olsun...Hak,Muhammed,Ali bizi gerçeğinde buluştursun...Bizler o gerçekte buluşuncaya dek Allah'ın selamı üzerimizden eksik olmasın...Amin Sadakallahül-Azim...

Mehdi'nin zuhuru yakındır...
Mehdi alevilere,bektaşilere,şiilere ve nakşilere rablerinin bir tebessümüdür...
Mehdi alevilerin şahı,bektaşilerin piri,şiilerin imamı ve nakşilerin halifesidir...
Mezheb-i Caferiyyenin sonu bektaşilik,Mezheb-i Hanefiyyenin sonu nakşibendiliktir...
Cafer-i Sadık Ebu Hanefinin üvey babası ve hocasıdır...Aynı zamanda şiilerin mezhep imamı ve nakşilerinde altın silsilesindendir...İmam-ı Rabbani Mehdi'nin zahir ve batın ilmi birleştireceğini haber vermiştir...Ve bektaşilik batınını nakşilikte zahirini Mehdide birleştirmiştir...Pir Sultan ile İmam-ı Rabbani Mehdi de vuslata ermiş Allah'ın ümmet üzerinde ki,nuru ve nimeti tamamlanmıştır...Ve nefisler çiftleştirilmiştir...Allah'ın gazabı ve Mehdi'nin zalimler üzerinde ki gadabı yakındır...Mazlumların hesap soracakları gün,Allah'ın gazabından,Mehdi'nin gadabından nasibini almıyacak hiçbir zalim yoktur...Allah'ın gazabı yakındır...Mehdi'nin zuhuru yakındır...Ey mü'minler gazanız mübarek olsun...Hak,Muhammed,Ali ve ben ümmetin en hayırlısı Muhammed Mehdi el Kaim Sahib-i zaman yardımcınız olsun...Mehdi böyle söyledi...

Ve...Mehdi'nin kıyamına tanık olunuz...

(dikkat siz bu kutsal metni okuduktan sonra mümin veya münafık olduğunuza şahit olacaksınız...Eğer mümin iseniz cin ve insan şeytanları ilahi strateji gereği size var gücüyle saldırıya geçecekler,ellerinden geldiğince size yeri göğü dar edecek ve yeryüzünü sizin için cehenneme çevirecekler...Ve siz bunu bir kaç hafta içinde anlıyacaksınız...Yok eğer siz münafık iseniz hiç korkmayın onlar sizin rahatınızı sağlıyacak ve bu dünyayı son demlerinizde cennete çevirecektir zira bu sizin en doğal hakkınızdır bir daha böyle bir fani cennetiniz olmayacaktır...)

Mehdi yalnızca zahir de ve batın da gaybete çekilmedi! Kal ilmin'de ve hal ilmin'de de gaybete çekilmiştir.Bakın nice alimlere ondan bahsetmelerine rağmen ondan habersizlerdir.Adeta O Allah'ın gizli sırrıdır.Ve onun için Resulullah (sav) 'O hiç kimsenin bilmediği bir duruma kılavuzlandığı için ona Mehdi denmiştir.' diye vurgulamıştır.Ve sanki Allah'ın Meleklerine 'sizin bilmediğiniz şeyler var' sözünün altında yatan sır Mehdi'dir.Ve sanki Allah onun zuhuruna kadar sır olarak saklamış ve 'Allah'ın tuzağı en hayırlı olandır.' sözü için bekletmektedir.Evet hiç şek ve şüphe yok ki,Mehdi filhakika zuhur edecektir.Ve küçük kıyamet o zaman kopacaktır.Çünki üç şey vardır kaçınılmaz olan 'Gerçek,Ölüm,Zaman' dır.Ve bu üçünden dünya kurulalı beri kimse kaçıp kurtulamamıştır.Ve üçüde haktır.Gerçeğe Hu! ..

Tarih 31 Aralık 2003 yılbaşı akşamıydı,2004'e girmemize saatler vardı,ateizm belasından ve benliğin yükünden yeni kurtulmuş her şey'den bi haberdim.2004'e girmemize dakikalar vardı,herkez anı olsun diye manidar bir şey'ler yapıyordu.Ve bende bir şey'ler yapmalıydım ama ne? ve hemen aklıma geldi tam 2004'e girerken yeni öğrendiğim dua'yla ikrar'a girdim.Dua şöyleydi 'sonsuz ilmine ve rahmetine akıl erdiremediğim.Sonsuz kudretine ve azametine güç yetiremediğim büyük Allah.Aklımın ermediği gücümün yetmediği şeyden sana sığınırım.'ve iki rekat namaz'la ikrarımı tamamladım.Artık ikrar verilmiş geri dönüşü yoktu.Hem nefsimle hemde şeytan'la büyük sınavım olacaktı.Ve Allah'ın izniyle ikrarımı tutacaktım çok şükür.

Ölmeden evvel ölmek neymiş ona tanık olun?

Tarih:23 eylül perşembe idi 2004'tü yine o gün içimden bir ses bu gece bir şey olacak diyordu? O gece sabaha kadar uyuyamadım.Cuma günü sabah 07:30'da işe gittim.Uykusuz uykusuz işe başladım.Makinanın başında uyuşuk uyuşuk zorla çalışıyordum.İkrarımın henüz 267.günündeydi.Şeytan saldırıya geçti,ve ben Allah'a sığınıyordum.Derken içerden bir ses haşa Allah'a ağır küfür etti.Ben bu küfürü asla hiç etmemiştim.Peki kim etti? şeytan asla öyle küfür etmez,Allah'tan korkar o,peki kim etti derken benim 267 günlük ikrarım bozuldu,ağır bir şüphe uyandı.Ve ben uykusuzluğunda verdiği sersemlikle Haşa Allah'a,ilahi güçlere,şeytan'a orada meydan okudum.'ey tanrılar varsanız size meydan okuyorum.Gücünüz yetiyorsa,gece 24'te beni helak edin'diye meydan okudum.İkrarım bozulmuştu saat 09:00'du bu meydan okuma sırasında.saat 10:00,11:00,ve 12:00'ye kadar direncim devam etti.Ve derken saat 13:00'lere geldiğimizde üzerimde bir tuhaflık olmaya başladı,adeta üzerimde ki,bütün güç benden alınıyordu.Kollarım ve ayaklarım dermansız kaldı,neredeyse yürümekte zorlanıyordum.Ve anlamaya başladım ki,Allah benden tüm dermanımı geri alıyordu.Korkmaya başladım ne yapacağımı bilemiyordum.Büyük pişmanlık uyanıyordu.Tüm söylediklerime pişman olmuştum,ama gururumuda yenemiyordum,derken paydos oldu.Dışarı çıkar çıkmaz karar verdim.Allah'a tevbe etmeliydim ve onu diğer tanrılardan tenzih etmeliydim,ve kararımı verdim ve ilk şu sözlerle başladım tevbey'e 'Rabbim seni tenzih ederim've gözyaşlarım sel oldu ağlayarak Rabbimden beni affetmesini bağışlamasını istiyordum.Tüm bildiğim duaları tam bir saat ağlıyarak okudum.Saat 14:00'e geldiğinde dermanım yerine gelmeye başladı.Sanki yeniden diriliyordum.İş başı yaptım derken o an gerçekleşti.Makinanın camında yüzümü gördüm çok suçlu duruyordu ve yüzüme bakarak sen alçak ve şerefsiz adamın tekisin diye kendimi kınamaya başladım.Ondan sonra filim şeridi gibi bütün hatalarım ve günahlarım bana görünmeye başladı.Tekrar ağlamaya başladım çok kişinin kalbini kırmış canını acıtmıştım.Tevbe üstüne tevbe ettim.Her şey'den pişmandım tüm günahlarımı ve hatalarımı kınıyordum.Ne aşağılık adammışım ben diye bir yandan kendimi kınıyor bir yandanda zavallı buluyordum.Akşama kadar bu böyle gitti,paydos edip eve giderken kendi kendime 'güzel düşün güzel davran,güzel düşün güzel davran'diyordum.Ve sonradan anladım ki,ben cahil ve zalim nefsimle yüzleştirilip,ölmeden evvel ölümü tatmıştım.

Şeksiz ve şüphesiz hamdolsun ki!

O gece şeytan her zaman ki,saldırılarından birini gerçekleştiriyordu? Sürekli Allah'la beni karşı karşıya getirmek için vesvese veriyordu,bende her seferinde 'Rabbim şeytan'ın başımda üşüşüp dürtüklemesinden sana sığınırım'diyordum.Bu öyle alışılagelmişti ki,hızı ve süresi'de monoton hale gelmişti.Ama bu gece şeytan farklıydı,yarışı hızlandırdı hızı ve süreyi daralttı,dua'lar'da ona yetişemez oldum.Ve terlemeye başladım yorganın altına girdim,birilerinden yardım bekliyordum,anneme,babama seslenmek istedim,adeta şeytan tarafında korkunç şekilde 'bir! ' kuşatılmıştım.İmanımın gücü daha doğrusu ikrarımın gücü yetmiyordu.Ve artık gücüm kalmadı! ve sustum,içimi sessizlik kapladı,içimde ki sessizliği ilk kez fark ettim.Ve ilginç sesler işitmeye başladım,besmele ve ayetler okunuyordu ben önce kendim okuyorum zannettim kendimi kontrol ettim baktım benden bağımsız birileri okuyordu iyice içeriye konsantre oldum bir şey daha dikkatimi çekti oda şeytan'ın vesvesesi artık yoktu? ve o mel'un'un yokluğunu farkettim.Ne oluyordu neydi bu yaşadıklarım diye büsbütün şaşırıyor ve dikkatle içime iyice yöneliyordum ki,bu sefer tam bir sessizlik oldu ne şeytan 'ın sesi ne başkalarının hiç ses yoktu kendimi içerde yapayalnız hissettim derken şu sözler yankılanı verdi 'BİZLER RABBİNİN MELEKLERİYİZ.İMAN'I YERLEŞTİRMEYE GELDİK.BİZLER GİDİYORUZ.HAMDET VE RABBİNE LAYIK KUL OLMAYA ÇALIŞ.'ve sözler bitti ve o iman melekleri iman'ı kalbime vahyedip gittiler.Ve o zaman anladım ki,meğer o besmeleyi ve ayetleri okuyanlar Rabbimin iman melekleriymiş ve iman'ı kalbime vahyetmeye gelmişler.Anlaşılan o ki,o mel'un şeytan'da o yüzden orayı terketmiş? V e ben üç sefer hamdolsun? dedim ondan sonra hiç anlam veremediğim bir öz iradeyle yatağımdan kalkıp kıyam ettim,odanın ışığını yaktım aynanın karşısına geçip çeşitli spor hareketleri yapmaya başladım.Ve sanki o iman melekleri bana hiç seslenmemişti,hiç umursamıyor hiç şaşkınlık yaşamıyordum.Yine hiçbir şeyler olmamış gibi ışığı kapattım yatağıma uzandım ve uyudum tan yeri ağarıncaya dek? ? ? Ve tüm bu yaşadıklarımı en iyi anlatan hadisin şu olduğuna karar verdim.

''Mehdi bizden Ehl-i Beyttendir...Fatımanın evladındandır...Allah onun hallerini bir gecede yoluna koyacak ve zafere erişdirecektir...' (ibn-i mace)

Geliyor geliyor sahib-i zaman geliyor...
Arslanların kralı kızıl-arslan geliyor...

Yeryüzünde kızıl bir arslanım,
Kükrerim tekbir-i tevhid ile...

Zincirim Hak.Muhammed,Ali elinde,
Bıraksalar zincirimi parçalarım zalimleri...

Zuhur eyler Mehdi Sahib-i zaman...
Ortaya çıkar yetmişiki güruh-u şeytan...


CESET OL GİR YOLA
CAN İÇİNDE CAN OL
ÖLMEDEN EVVEL ÖL
OKU RUHUNA FATİHA

GEL YIKA CESETİN
ÖLÇ VE BİÇ KEFENİN
DERİNCE KAZ MEZARIN
KIL CENAZE NAMAZIN

MEHDİ ALDI ÖĞÜDÜN
BİLİR EVVEL ÖLDÜĞÜN
OKUR RUHUNA FATİHA
KILAR CENAZE NAMAZIN.
.............................................

HALK İÇİN ÇIKTIM YOLA
HAK YOLUNDA BULDUM KENDİMİ
ERDİM SIRRI HAKİKATE
HAK YOLUNDA BULDUM KENDİMİ

DİLİMCE İKRAR VERDİM
KALBİMCE İMAN BULDUM
EVVELCE NEFSE KULDUM
HAK YOLUNDA BULDUM KENDİMİ

MEHDİ'YEM NEFSE UYDUM
BİR DEM HAKKA SİTEM DUYDUM
HAKKI GÖRDÜM HAKKA UYDUM
HAK YOLUNDA BULDUM KENDİMİ.
......................................................

BÜTÜN BENLİKLER BENDEDİR
BULMUŞAM BEN BENDE ADEMİ
CÜMLE ALEM ARAR KENDİNİ
BULMUŞAM BEN BENDE ADEMİ

HAKKIN NAZARINDAN UZAK
NİYAZIM HAKKA BENDEN YAKIN
DOSDOĞRUDUR HAKKA AKIN
BULMUŞAM BEN BENDE ADEMİ

MEHDİ'YEM HAKKIN OL DEDİĞİ
MELEKLERE SECDE KIL DEDİĞİ
NEFSİNİ ŞEYTANA KUL ETTİĞİ
BULMUŞAM BEN BENDE ADEMİ

BULMUŞAM BEN BENDE BENİ
OL BEN BENDEN İÇERİ BENDEN ZİYADE
OL BEN RUHU ADEM! ! !

BULMUŞAM BEN BENDE BENİ
OL BEN BENDEN DIŞARI BENDEN ZİYADE
OL BEN NEFSİ ADEM! ! !
...................................................................

ALEM-İ CİHAN MESCİD'İMİZ
RESUL-Ü RAHMAN'DIR İMAM'IMIZ
ALEM-İ KAİNAT DERGAH'IMIZ
HAK'TIR PİRİMİZ ÜSTADIMIZ BİZİM.

SIRAT-I MÜSTAKİM DOĞRU YOLUMUZ
NUR-U FURKAN TEK KILAVUZUMUZ
HEM MUHAMMED HEM ALİ YOLDAŞIMIZ
HAKTIR PİRİMİZ ÜSTADIMIZ BİZİM.

MEHDİ'YEM TEK MURADIMIZ
HER DEM HAKKADIR NİYAZIMIZ
HEM KULUYUZ HEM RESULÜYÜZ
HAKTIR PİRİMİZ ÜSTADIMIZ BİZİM.
.......................................................

Kıyamı tamam biz zuhurunu bekleriz
Hakkın huzuruna tez onla varırız
Yüzümüz ak gönlümüz pak özümüzü biliriz
Yetiş sahib-i zaman carımıza tez yetiş.

On dört asır oldu biz yolunu gözleriz
Nesimi pir sultan serimizi veririz
ikrarlıyız imanlıyız can gözlü erleriz
Yetiş sahib-i zaman carımıza tez yetiş.

Cümlesi gelmez diyor sırrı alametiyiz
Üçlerin beşlerin yedilerin müjdecisiyiz
Arşı tavaf eden kırkların duacısıyız
Yetiş sahib-i zaman carımıza tez yetiş.

Hakkın hikmetine hiç olurmu sualimiz
İsa tasdikledi musayı müjdeledi ahmedimiz
Hak muhammed alide sırdır mehdimiz
Yetiş sahib-i zaman carımıza tez yetiş.

Mekkede medinede nazil oldu dinimiz
Bedirde uhudda hayberde haydarımız
Kerbelada serezde banazda şühedamız
Yetiş sahib-i zaman carımıza tez yetiş.

MEHDİ:ahir zaman böylece tez doldu
Hak ile batıl hep zahiren zuhur oldu
Cümlemizin müntezarı el mehdi oldu
Yetiş sahib-i zaman carımıza tez yetiş.

******************************************************

Ayin-i tel'indeyiz...
Ayin-i tel'in günüdür bugünümüz...
Bugünümüz her günümüz...
Her gün aşura,her yer kerbela...
Her gün aşura,her yer kerbela...
Her gün aşura,her yer kerbela...
Ehl-i Beyt'te lânet edenlere lânet olsun...
Oniki-İmamlara lânet edenlere lânet olsun...
Sünnet-i Ehl-i Beyt'e lânet edenlere lânet olsun...
Hanedan-ı Ehl-i Beyt'e lânet edenlere lânet olsun...
Ehl-i Beyt'e Lânet edenlere -hazret- diyenlere lânet olsun...
Ehl-i Beyt'e Lânet edenlere -radyallahu anh- diyenlere lânet olsun...

Allah'ın lâneti ve gazabı cin ve insan şeytanlarının üzerine olsun...
Onların erkeklerininde dişilerininde,çocuklarınında yaşlılarınında,ölülerininde dirilerininde üzerine olsun...
Allah'ın lâneti ve gazabı,tüm zamanların yalancılarının ve zalimlerinin üzerine olsun...Ve tüm zamanlarının nemrutlarının,firavunlarının,hamanlarının,karunlarının,ebu cehillerinin,ebu leheplerinin,muaviyelerinin,amr bin aslarının,yezitlerinin ve mervalarının üzerine olsun...
Gökten bir ateş insin ve onları helak etsin...Yer gök onlara dar gelsin...Asla kaçacak yer bulamasınlar...
Öyle ki,kaçıp sığınacakları tek yer sonsuza dek içerisinde kalacakları cehennemin derin karanlıkları olsun...Amin...Sadakallahül...Azim...

MEHDİ,Süfyani Mehdileri açıklıyor:

Birinci Süfyani Mehdi: Said Nursi ve sözde Bediüzzaman hazretleri denilen -aleyhillane- ((Allah'ın laneti onun ve adımlarını takip edenlerin üzerlerine olsun))

İkinci Süfyani Mehdi: Hüseyin Hilmi Işık ve sözde M.Sıddık Gümüş hazretleri denilen -aleyhillâne- ((Allah'ın laneti onun ve adımlarını takip edenlerin üzerlerine olsun))

Üçüncü Süfyani Mehdi: Ömer Öngüt ve sözde Hatem-ü'l-Evliya hazretleri denilen -aleyhillâne- ((Allah'ın laneti onun ve adımlarını takip edenlerin üzerlerine olsun))

Dördüncü Süfyani Mehdi: Fethullah Gülen ve sözde Hocaefendi hazretleri denilen -aleyhillâne- ((Allah'ın laneti onun ve adımlarını takip edenlerin üzerlerine olsun))

Beşinci Süfyani Mehdi: Adnan Oktar ve sözde Harun Yahya hazretleri denilen -aleyhillâne- ((Allah'ın laneti onun ve adımlarını takip edenlerin üzerlerine olsun))

Ve bu beş kişiden müteşekkil Süfyani Mehdilerin en belirgin ortak özellikleri Ebu Süfyanın hain ve mel'un oğlu Muaviyeden bahsettiklerinde ona şöyle hitap ederler; Hazret-i Muaviye -radıyallahu anh- ve yine bu hain ve mel'un emevi hanedanından veya bunlara sempati besleyen sözde alim ve veli kişilerden bahsederlerken isimlerinin sonlarına -rahmetullahi aleyh- diyede eklerler...İşte tüm bu belirtiler bu şahısların emevi hanedanından olduğunu ve cezbe oluştuğundan onları bir türlü kötüleyemediklerinden Süfyani Mehdi sıfatını almışlardır...Yani bu kişiler bilmesede biz biliyoruz ki; emevi soyundandırlar...Mehdi böyle söyledi...

Hüseyne ve onun adımlarını takip edenlere rahmet olsun...
Yezite ve onun adımlarını takip edenlere lanet olsun...
Allah'ın açık ayetlerini ve apaçık hidayet yolunu gizleyenlere lanet üstüne lanet olsun...(Bakara:159)
Allah biz ehl-i beyt iledir...Zafere dek bizimle kalacaktır...
Şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir...Zalimler için yaşasın cehennem...
Gerçeğe Hû Mü'mine Yâ Alî Yâ Mehdî Sahib-î zaman...

Allahu teâlâ ilâ-yı kelimetullah aşkımızı ve azmimizi artırsın...Ve bizleri zafere eriştirsin...Allah Allah...

Bizler Ehl-i Beyt'tiz...
Bizler Oniki-İmamlarız...
Bizler Kırklarız...
Bizler Naci Güruh-u Naciyiz...
Bizler Hoca Ahmet Yeseviyiz...
Bizler Hacı Bektaş-ı Veliyiz...
Bizler Yunus Emreyiz...
Bizler Pir Sultanız...

Bizlere lânet edenlere,ebedi lânetler olsun...

Amin...Sadakallahül-Azim...

Gerçeğe Hû...
Mü'mine Yâ Ali...
Yâ Mehdi Sahib-i zaman...


Zikr-i hakikatimizdir...
______________________
Bakî Gerçekler Demine Hû,Dost Allah Eyvallah...
Gerçeğe Hû Mü'mine Yâ Alî Yâ Mehdî Sahib-î zaman...

Yazan : Profesör 1400
Kime : Grup: Türk Sol İslâm Hareketi
pazartesi günü, 11.8.2008 12:41


Konu : Mehdi'nin *ONİKİ AZİZ İMAMLAR* Makalesi:


Allah + Muhammed + Ali + Hasan + Hüseyin + Zeynel + Bakır + Cafer + Musa + Rıza + Taki + Naki + Askeri = Mehdi Sahib-i zaman...


'12. İmam Mehdi geri gelecek'

Uzmanlar hemfikir: Mehdilik Şii inancında vardır, ama Kuran'da yazılı değildir.

Prof. Dr. Mustafa Öz - Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Hıristiyanlık'ta, Hz. İsa geldiği zaman Mesih olduğunu söylenmiştir. İslam'da ise Mesih dendiği zaman anlaşılan Hz. İsa'dır. İslam'da Mesih kelimesi Mehdi kelimesi ile karşılanmış. Sunni İslam'da Mehdi inanç esası değildir. Fakat Şii İslam'da Mehdi'yi kabul etmeyen Şiilik dışına çıkmış olur. İmami Şiilik'te 12'nci İmam Muhammed El Mehdi, 867 yılından beri kayıptır. Bu zatın geri gelip dünyaya yeni bir düzen vereceği kabul edilir.


Allah + Muhammed + Ali + Hasan + Hüseyin + Zeynel + Bakır + Cafer + Musa + Rıza + Taki + Naki + Askeri = Mehdi Sahib-i zaman...

________________________________________________________________


Mehdi kıyamet saatini kuruyor...


Artık onlar, kıyamet-saatinin kendilerine apansız gelmesinden başkasını mı gözlüyorlar? İşte onun işaretleri gelmiştir. Fakat kendilerine geldikten sonra öğüt alıp-düşünmeleri onlara neyi sağlar? (MUHAMMED SURESİ / 18)

________________________________________________________________


Saat:Birinci İmam Ali'yi beş geçiyor? ..
Saat:İkinci İmam Hasan'ı on geçiyor? ..
Saat:Üçüncü İmam Hüseyin'i çeyrek geçiyor? ..
Saat:Dördüncü İmam Zeynel'i yirmi geçiyor? ..
Saat:Beşinci İmam Bakır'ı yirmi beş geçiyor? ..
Saat:Altıncı İmam Cafer-i Sadık buçuk? ..
Saat:Yedinci İmam Musa'ya yirmi beş var? ..
Saat:Sekizinci İmam Rıza'ya yirmi var? ..
Saat:Dokuzuncu İmam Taki'ye çeyrek var? ..
Saat:Onuncu İmam Naki'ye on var? ..
Saat:Onbirinci İmam Askeri'ye beş var? ..
Saat:Onikinci İMAM MEHDİ SAHİB-İ ZAMAN...

Saat:Günde iki kere Onuncu İmam Naki'ye çeyrek kala akrep ve kovan Zülfikar'ı gösterir...
Saat:Günde iki kere İkinci İmam Hasan'ı çeyrek geçe akrep ve kovan Zülfikar'ı gösterir...

Tarih:Yedinci İmam Musa'yı Kazım yılı olan İkibinyediyi hamdolsun geride bırakıyoruz...Sekizinci İmam Ali Rıza Şah-ı Horasan yılı olan İkibinsekiz yılı Alevilere,Şiilere ve Müslümanlara hayırlı,uğurlu olsun...

________________________________________________________________


MEHDİ'NİN ZUHURU YAKINDIR...

DECCAL'IN ÇIKIŞI YAKINDIR...

MESİH'İN İNİŞİ YAKINDIR...

RAHMAN'IN GELİŞİ YAKINDIR...

________________________________________________________________


*Allah'a nasûh tevbesiyle tevbe ediniz* (et-Tahrim, 66/8)


Cin ve insan şeytanlarının musallat olmasından kurtulmak isteyen ONİKİ AZİZ İMAMLARIN İSMİNİ ZİKREYLESİN...

Nasuh tevbesi yapmak ve gerçek tevbe ile tevbelenmek isteyen ONİKİ AZİZ İMAMLARI VESİLE EYLESİN...

8.aziz imam Ali Rıza aleyhisselam şiilerinden birini ziyarete gitti...Ve orda bir çocuğa rastladı...Ona adını sordu...Oda adının Muhammed Ali olduğunu söyledi...Aziz İmam ona,iki sefer korunmuşsun şeytan bu iki isme yaklaşamaz...Buyurmuştur...

Ezan okunduğu zaman cin ve insan şeytanları susar derler...Dikkat buyurunuz...Eşhedü enne Muhammedün Resulullah da vardır...

Bir sahabi gelip Resulullaha bir cinniden şikayette bulundu...Ve Resulullah Ali'ye bir mektup yazdırıp sahabeye verdirdi...Ertesi gün sahabe geldi ve dedi ki; ya Resulallah o cinni sabaha kadar ağladı inin inim inledi ve dedi ki; onlar kimse bizden üstün kimselerdir...Ne olur şu mektubu burdan uzaklaştır çok azab çekiyorum...Ve Resulullah o sahabeye mektubu ordan uzaklaştırmasını istedi...Aksi takdirde o cinninin azabı kıyamete kadar süreceğini söyledi...

Ve şimdi karar sizin...Eğer cin ve insan şeytanlarının sizden uzaklşmasını istiyorsanız ONİKİ AZİZ İMAMLARIN İSİMLERİNİ EZBERLEYİP ZİKREDİN...VE ONLARI VESİLE KILIP NASUH TEVBESİ YAPINIZ...MEHDİ BÖYLE SÖYLEDİ...

ONİKİ AZİZ İMAMLARIN MÜBAREK İSİMLERİ ŞÖYLEDİR...

1- AZİZ İmam Hz. Ali ibn-i Ebi Tâlib (a.s.)
2- AZİZ İmam Hz. Hasan bin Ali (a.s.)
3- AZİZ İmam Hz. Hüseyin bin Ali (a.s.)
4- AZİZ İmam Zeynel Âbidin (a.s.)
5- AZİZ İmam Muhammed Bâkır (a.s.)
6- AZİZ İmam Câfer-i Sâdık (a.s.)
7- AZİZ İmam Mûsâ el-Kâzım (a.s.)
8- AZİZ İmam Ali Rıza (a.s.)
9- AZİZ İmam Muhammed Cevad Takî (a.s.)
10- AZİZ İmam Ali Nakî (a.s.)
11- AZİZ İmam Hasan Askerî Zekî (a.s.)
12- AZİZ İmam Muhammed Mehdî (a.s.) (Allah zuhurunu çabuklaştırsın...)

Zikr-i hakikatimizdir...
______________________
Bakî Gerçekler Demine Hû,Dost Allah Eyvallah...
Gerçeğe Hû Mü'mine Yâ Alî Yâ Mehdî Sahib-î zaman...Cevap

Grub: Türk Sol İslam Harekatı ile sohbet.

                              Mehdi (a.s)

Değerli Canlar!

Bir ibadet yerine getirmek üzere, İmam Mehdi konusunda Türk Sol İslam Harekati bize bir değerlendirme fırsatını vermiştir, çok teşekürlerimizi bildiririz kendilerine.
İmam Mehdi’yi değerlendirmek için, ilk önçe onun şahsiyetini, maneviyetini ve yol erkanını bilmek gerektiğini sanıyorum, burda yeterlimiyiz konusunda hatalarımızı siz değerli canlar kalbinizde sorgularken bizi, afınıza sığrnmakta başka bir çaremizin olmadığını görmekteyiz.
Cenabi hak bizi ilk nefsimizden ve şeytan’dan uzak tutsun İmam Mehdinin doğru değerlendirmesine yaparken ve bu zamanımızda yaşayan bütün iyilerin ve evliyaların yoluna sığınarak, hakkın doğruluk ipinden ayrılmadan anlatmaya çalışıcağız. Ancak alacağımız bilgileri Hadis-i Şeriflerden alma imkanımız vardır ve o dönemin bilginlerinden bize kadar kavuşan doğru bilgilerden faydanlanmak.

Resülullah Sallallahu teala aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

-Hayatım gibi yaşamak. Ölümüm gibi ölmek ve ağaçlarını Allah’ın eliyle diktiği cennet-i adn’da olmak isteyen. Benden sonra Ali’yi kendisine Veli’yyi emir edinsin.
-Ali’nin yakınlarınıda kendisine Veli’yyi emir edinsin.
-Benden sonra eimme’ye ( Oniki İmam’a ) bağlansın, çünkü o’nlar benim zürriyyetimdir.
-O’nlar benim Tiynetimden yaratılıp, ilim ve anlayışım da o’nlara verilmiştir.
-Ümmetimin içinde o’nların Faziletlerini yalanlayanların ve ibadetlerinde o’nlara salat getirmeyenlerin vay haline.
-Allah, böyle kişileri şefaatime nail kılmasın ( Allah Eyvallah oniki İmamların demine Hüüü ).

Bakınız: Hafiz Ebu Naim (Ahmed B. Abdullah El-Asbahani Vefati H/430 kitabın adı Hiyletü’l-Evliya 1/86 ve Hz. Ali – Hayatı, Savaşları, öğütleri yazan: Profösör 1400.

Hz. Mehdi, Hz. Ali ve Hz. Fatıma’nın soyundan gelmektedir ve Hz. Hüseyin’in oğlu Hz. Ali ZeynülAbidin’in oğlu Hz. Muhammed Bâkır’ın oğlu Hz. Cafer Sadık’ın oğlu Hz. Musa Kazım’ın oğlu Hz. Ali Rıza’nın oğlu Hz. Muhammed Taki’nin oğlu Hz. Ali Naki’nin oğlu Hz. Hasan Askeri’nin oğludur. Yani Hz. Resulullah sallâ’llâhu aleyhi ve alih’in onuncu, Hz. Ali ve Hz. Fatıma’nın ise Hz. Hüseyin aleyhi’s-selâm’den olan dokuzuncu torunudur.

İmam Mehdi’nin Doğum ve Tarihi

Hicri 255. yılın Şaban ayının 15’inde dünyaya gelmiştir. Annesi Nergis diye tanınır. Babası vefat ettiğinde beş yaşında idi; Allah ona hikmeti, Kur’an ilmini vermiş ve onu alemlere ilahi bir nişane kılmıştır. Hz. Yahya’ya çocuklukta hikmeti verdiği gibi ona da çocuklukta hikmet vermiştir. Hz. İsa’yı beşikte peygamber kıldığı gibi onu da çocukluk döneminde İmam kılmıştır.”

Musa b. Muahmmed’in nakline göre şöyledir
Hakime Hatun diyor ki: “Oturup zikir ve duaları okuduktan sonra birazcık uyumuşum; birden kaygıyla yerimden kalktım. Gördüm ki Nergis Hatun uyumuş. Biraz sonra o da kalktı ve gece İbadetini yerine getirdi ve tekrar uyudu.”
Hakime Hatun şöyle devam ediyor: “Fecrin doğup doğmadığına bakmak için dışarı çıktım. Gördüm ki birinci fecir doğmuş; ancak Nergis Hatun hâlâ uyuyordu. Bu durum kalbimde şüphe uyandırmaya başladı. Tam o sırada Hz. İmam Hasan Askeri bulunduğu yerden seslenerek: “Halacığım! Acele etme, çocuğun doğumu yaklaşmıştır.” dedi.
Ben oturup Elif Lâm Mîm, Secde ve Yasin surelerini okumaya başladım. O sırada Nergis Hatun’un birden dehşet içerisinde yerinden kalktığını gördüm; onun yanına koştum, onu göğsüme yasladım. “Allah’ın yardımıyla! Ne oldu, bir şey mi hissediyorsun?” dedim. “Evet, halacığım” dedi.
“Kendini toparlamaya çalış, bu, sana vaat edilen şeydir işte” dedim.
Bu halde ben ve Nergis Hatun uyuklama gibi bir hal geçirdik. Kendime gelir gelmez yeni dünyaya gelen bebeği düşündüm. Nergis’in üzerindeki elbiseyi kaldırdım, secde halinde yere kapanmış olan yeni bebeği kucağıma aldığımda onun tertemiz olarak dünyaya geldiğini gördüm. Öylece onu babasına götürdüm.”
Mes’udi’nin nakline göre İmam Hasan Askeri çocuğu sol elinin üzerinde oturttu ve sağ eliyle de arkasından tutarak “Konuş” dedi. Bunun üzerine Hz. Mehdi konuşmaya başladı ve: “Eşhedu en la İlahe illallah ve eşhedu enne Muhammed’en Resulullah ve eşhedu enne Ali’yyen Veliyyullulla diyerek ,sonra diğer İmamlara salavat getirdi.
Bu rivayet birçok muteber senetle nakledilmiş ve Ehl-i Beyt mektebinin büyük alimlerince doğruluğu tasdik edilmiştir. Hatta Ehl-i Sünnet’in de bir çok tarih ve teracim hususunda eseri olan güvenilir alimleri Hz. İmam Hasan Askeri’nin 15 Şaban ayında Resulullah sallâ’llâhu aleyhi ve alih ile aynı ismi taşıyan bir çocuğu olduğunu bildirmişlerdir.

Değerli Çanlar, sizlere Mehdi Aleyhisselam hakında binlerce hadis, rivayetler ve bilgiler vardır, bunlardan Mehdi Aleyhisselamın bir kaç tanesini ançak siz değerli canlara sunacağımızdan dolay, sizlerin en azından bir fikir edinmenizi sağladıysak sizler kadar bizde mutlu olmaktayız.

Selman-ı Farisi Radiyallahu peygamberimizden nakl edileni şöyle der.
Bir gün Resülullah Sallallahu Teala Aleyhi ve Selem’in nmenziline Hanesine vardım.Baktım ki kucağında Hüseyin’i oturtmuş. O’nun gözünden ve dudaklarından öpüp şöyle buyuruyordu:

Sen, Seyyid oğlu Seyyid’sin, sen. İmam oğlu İmam’sın, sen. Hüccet oğlu Hüccet’sin. Sende Hüccetlerin – İmamların – Babasısın ki. Onların dokuz Hz..kişidirler ve dokuzuncusu da Mehdi’dir.
Hz. Ali – Hayatı, Savaşları, öğütleri yazan: Profösör 1400 – 1524. sayfa’da.

Resülullah şöyle buyurdu:
-Dünyanın göçmesine bir gün kalsa bile. Allah dünya’ya Ehlibeyt’imden bir İmam gönderip, dünyayı adaletle doldurmasını sağlayacaktır.
-Mehdi, zürriyetimden ve Fatima evladındandır.
-Ey Fatima.
-Biz Ehlibeyt’e altı özellik verilmiştirki, ne bizden öncekilerine ve nede bizden sonrakilere asla verilmemiştir.
-Bizim va’simiz, va’silerin en hayırlısıdırki, o senin kocandır.
-Bizim şehitlerimizde, şehitlerin en hayırlısıdırki, kendisi senin babanın amcasıdır.
-İki kanatlı olup cennete istediği gibi uçanda bizdendirki, kendisi Cafer-I Tayyar’dır.
-Bu ümmetin başlı başına olan iki toplumu ise, senin oğullarındandırki, arkasında Meryem oğlu İsa’nın secde gideceği kişi’de. Mehdi’dir ki, bizdendir.

Bakınız : El-Askalani El-İsababe Fiy Temyiz-I Sahabe Cüz. 2.Sayfa 20 / Hz. Ali – Hayatı, Savaşları, öğütleri yazan: Profösör 1400 – 1525. sayfa’da.
Devamını tiklayin

Mehdi (a.s)


Yazan :  Elif
Sali günü, 12.08.2008    20:21

Yorumunuz:
'bi açıklamanızda şöyle demişsiniz oyuncak olmuşuz aleviler gerçek müslümanlardır oyuncak olunacak bi durum yok kendi kendinizi küçük düşürüyosunuz ayrıca kendinizi dede seyyit sanıyosunuz dilenmek içinmi acaba merak ettim???'

Cevap:

Değerli Elif kardeş, hepimiz hatta edebiliriz, bizler birer bir İnsanız hata yapmak bizlere mahsus, ama yanlış anlamakta gene bizlere mahsus, gene demek istiyorum sizin veya sizlerin kalbinizi kırmış isek, sizin veya sizlerin kalbini kırmaktan ise kendi kafamı kırarım daha iyidir.

Yalnız ben sizin yazınızda anlıyorumki bir yanlış anlama var, gerçek bir alevi toplumu, hiçbir zaman şeytana ve kendi nefsine karşı mücadelesinde zayıf düşmez ve hakk yolunda iman dolu bir talib’dir ve Pir’ine ve Ehlibey’te sonsuz bağlı olandır. Kin, öfke, bencilik ve kibirlik güdmez, sadece bu maneviyete Alevi toplumu vakıf olması, İnsanlık için yeterlimidir, tabiki hayır, çünkü tüm İnsanların bu mertebeye varması gerekirken, bir birine karşı savaşmak doğrumudur yoksa Vayıhimetmidir soruyorum size dostlar. Elif kardeş sizin yanlış anladığınız bölümü sizin için gene
tekrarlıyorum: (Bu kısımda İnsan’nın aldatıldığını anlatmak
istiyorum.)
Yanliş anladığınız bölüm:
Canlar, dostlar ve hakikat yoluna girmek istiyen ve bağlanmak istiyen taliblere. Biz alevi toplumu kendimizi kast ederken neyi savunuyoruz sevgiyi ve saygıyı kimlere karşı tüm dünyada ki insanlara karşı neden?
Çünkü Allah tealenın varlığı tüm insanlarda vardır ve bunun için kimseyi kırmak veya zarar vermek aklımızın ucundan bile geçmemesi lazım iken biz birbirimizi öldürüyoruz.
Neden?
Oyunçak olmuşuz onun için değerli canlar ve sorarsanız kimin oyuncağı? Siyonizimin , Masonların ve ( Emevi düşüncesinin) Vahabilerin ve onların işbirlikte oldukları Emperialist gurubların. Birinçi dereçede türk ve kürt halkları, bu canilerin kaliteli oyuncakları haline gelmişlerdir.

Değerli Elif kardeş, sizin sorunuzun üzerine: Ayrıca kendinizi dede seyyit sanıyorsunuz dilenmek içinmi acaba merak ettim, diye soruyorsunuz.
Değerli kardeşim sizden özür diliyerek, kalbinizi kırmamak ve ruhunuzu sıkmamak için elimde geleni yapmak isterdim, ama seyyit’lik görevimi soy itibari ile Ehlibeyt’e ve Hakk yolunda borçluyum ve bu yola canımız kurban.
Sizinle sohbet ile buluşan Fakir insan, soy itibarı ile Pir Baba İlyas Horasani’ye dayanmaktadır, o’da 9. İmam Taki’ye dayanmaktadır, o’ da 12 İmamlara ve Ehlibeyt’e dayanmaktadır.
Sorunuza inşallah doyuruçu bir şekilde cevap vermiş olabildimse, Allah'a bin şükürler olsunki, bu fırsatı bana vermiş olduğu için.Yazan: Elif
Salı günü, 12.08.2008   20:24

'nicke bakarmızın seyyit fakiri fukara çok enteresan fakiri fukara neee???fakirmisin''

Cevap:

Değerli Elif kardeşim, sizin sorunuza aynı sizin gibi yaklaşmak istemem çünkü şeytanın cembrinde ve ilk nefsinizin sizlere bir oyun oynuyor ve kin, bencilik, öfke ve olayı tek yanlılık olarak değerlendirdiğiniz baya ortada, bundan kendinizin çok zararlı çıkacağınızdan dolay sizin iyiliğiniz için, bu ilk nefsinizden uzak kaçmanızı ve ona karşı müçadele etmenizi tafsiye, canı gönülden isterim. Çünkü biz birbirimize sevgi ve saygıla biririmizi karşılamak gerekirken, ne yazıkı birbirimizi öldürmekteyiz ve kırmaktayız, bu oyuna gelmiyelim can kardeşim.

Neden Fakiri Fukara fakirmisiniz veyahuta dilençimisiniz sorunuza cevap vermeden önçe Peygamberimizin miraçtan geri dönüşünü anlatanı bir okuyalım, ondan sonra size cevap vermede kusurunda kalmıyaçağım.

Muhammed Mustafa (s.a.v) miraçtan geri dönüşünde, içinde damadı Hz. Ali olduğu bir meclisten Kırklar toplantısından sesler duyar. Bu meclise dahil olmak girmek ister. Kapıyı çalıp ilk önce kendini Peygamber olarak tanıtır, bize peygamber gerekmez ve ihtiyacımız yok diye içeri alınmaz. Şaşkın bir şekilde yoluna devam eden Muhammede melekler, O ulu meclise dahil olmasını tavsiye eder. Geri dönüp kendini Muhammed diye tanıtır, bize Muhammed diye birisini tanımayız diyerek, yine içeri alınmaz. Ne zamanki meleklerinde tavsiyesi ile, sıradan bir insan olarak, hâdimül-fukârayım fakir fukaranın hizmetçisiyim (hademesiyim) dediğinde içeriye kabul edilir. Bu anlamda Hakk’a giden yolun anlayışı çok farklıdır ve derindir.

Değerli Elif kardeşim, biz bir dilençi değiliz ve bir dilençiyide hor görmeyiz, çünkü o da bir insan ve bizler gibi hayat ve yaşam mücadelesini vermekte. Biz seyyitler halka ve toplumlara hizmet vermek için yaşam mücadelesini desteklemekte ve hizmet vermekte kusur etmememiz gerekir, alıcı değil veriçi olmak gerekir, bundan dolay bu isim bana nasib olmuştur ve kendimi hizmet aşkıyla fakir ve ezilen toplumların hizmetçisi olarak, yani Fakiri Fukara olarak görmekteyim.Yazan: Elif
Cumartesi günü, 30.08.2008 16:07


‘nickiniz dikkatimi çekti bana garip geldi ondan sordumm’


Cevap:

Değerli Elif kardeşim, ülkemizde bize bir çok değerler garib gelmeye başladı, bir çok tarih olaylar bizlere gizlenmekte veya ortada bizler farkında olamıyoruz, çünkü alfabe devrimin’den sonra yeni harflarin kabulünden sonra uygulanan yanlış politikalar neticesinde geçmişinden koparılan bir millet ve kendi tarihmizi okuyamaz bir hale geldik.
Alevi toplumu ve Pir’leri baskı altında tutulan ve gizlenmeye mahruz kalmış bir toplum haline gelmiş ve o toplumun bütün tarih bilgileri elinden alınmış, yakılmış, saklanmış, Pir’leri öldürülmüş veya sürgüne gönderilmiş ve sen Elif kardeşim niye sana garib gelmesinki, benimde bir çok tarih olaylardan haberimiz olmasa, bizede garib gelmesi doğal bir düşünçe değilmi.
Değerli Elif kardeşim her hangi bir konuda garib durum gördüğünde, bizi bu konuda bilgilendirmen buda bir ibadet’dir, çünkü kendi ilk nefsine karşı nefretini, öfkeni, kini ve önyargını içinde tutmadığın için seni canı gönülden tebrik ediyorum.
Yazan: 'xalikan'
Çarşamaba günü, 24.09 2008 22:29

Yorumunuz:
'Asagilik birkac Türkten ya da aslini inkar edenlerden baska birsey degilsiniz. Sayfaniz kan kokuyor, fasizm kokuyor.

Türkler bizi az mi becerdi, yüzden böyle yalakalik yapiyorsunuz, haramzadeler. Bütün alevileri Türkmen yaptiniz... Tüüüüüü sizin suratiniza. izin icin bu topraklarda dögüsüp asilanlara yazik.

Allah belanizi versin, müslüman alevilr, haha ne komik.'Cevap:

Siz değerli misafirim diyerken, sizi kırmak bizlere yakışmaz, çünkü biz size; siz ve misafirim diğerken siz ilk nefsinizin hayal dünyasındasınız ve şeytanın çemberinde, şeytan lanetine tapmısınız demektir.
Size değerli dememiz Allah’ı içinde yani kalbinizde olmasından dolay ona karşı eğiliriz, ne yaziki siz bunun bilinçinde değilsiniz, çünkü sizin bizi bilinçli bir şekilde kalbimizi kırmak istemeniz, sizin bu konuda yetersiz olduğunuzu açık ortaya koymaktadır.

Siz gerçekten sayfamızı okumuş iseniz, bu önyargıya düşmezdiniz, çünkü biz Ehlibeyt soyundan gelmekteyiz ve Türkmen toplumla bütünleşmişiz ve Mürşit talib ilişkisi 1400-1500 yıldan beri bu zamana kadar sürmekte ve size bunu tekrarlamakta zarar olduğunu zan etmiyorum.

Biz sadece Türkmen topluluğun Mürşidi değiliz, biz 72 milletin mürşidisiyiz, yani tüm dünya ezilen halkların mürşidisiyiz.

Biz hertürlü faşizan milliyetçiliğine ve geriçiliğine karşıyız, yani Emperializmin ve Kapitalizmin ve Sosyalkapitalizme uşak olan faşist düşünçeye karşıyız ve onun uşak uzantısı olan nakşibendi ve fetullahçı emevi felsefesinde lanet olan Maviye ve Yezit düşünçesinde harekete bulunan Ülkemizde olan AKP’yi ve 1980 darbesini yapan ve Türk ordusunu görevini kötüye kulanan karşıyız, kendisine darbeçi generaller diyenler, siz kimi katletiniz, kimin çıkarını savundunuz ve o

kadar insanları yaktınız, yıktınız, astınız ve toplumun ruhuna makyeveli tarzında tecavüzde bulundunuz, yazık ve günah değilmidi hangi kitapa’da bu yazıyor.
Siz ne ekerseniz onu biçersiniz ve aranızda bir deli çıkar AKP gibi, o’da kalkar bu sefer Ergenekon diye generalleri tutuklar, yakar, yıkar ve öldürür.

Bütün bu hesab Ortadoğu politikasıdır ve siyonizmin ve kapitalizmin bir tiyatrosunun oyunudur.

Türk ve Kürt Halkına sesleniyorum sakın ha Emevi-Vahabi felsefesine, Fetullah Gülen , Nakşibendi ve Nurçulara güvenmeyin ve onların oyununa gelmeyin ve onların yapmış oldukları anarşiz hareketleriyle, ister İrak, Türkiye neresi olursa olsunlar insanların çanına kıymaktalar ve halkları birbirine kışkıtıyorlar ve parça, parça edip bu seferde keyif ile yönlendiriyorlar.

Bizler halkların birliğinden, eşitliğinden ve ortak işbirliğinden yanayız, yani Allah’ın taliblerin birliğinden yanayız. Hakk yolunun ipine sarılanlardan yanayız. İnsanı İnsan bilenden yanayız ve

Dem tutanların, Hakk için ruhunda semah’yı dönenlerin yanındayız.
Allah eyvallah hüüü.