NAMAZ IN GERCEK YÜZÜ VE EHLİ-BEYT

Namaz kelime anlamıyla farsca dan türkçe ye katılmışdır ve anlamı Allah’ı- düşünmek dir.
Yüce Allah’dan peygamberimiz hz.Muhammed’e inen arapça Kur’an da SALAT yani türkçe anlamı Allah’a ibadet dir.
Bazı felsefelerin bilinçli bir şekilde insanları yanlışa sürüklemek amacıyla ortaya atılan şekil şemalarla yapılması gerekilen namaz olayı Kur’an da kesinlikle geçmez. Allah’ı tesbih etmek, düşünmek,
Belirtilmiş vakitlerde, belirlenmiş beden hareketleriyle yapılan namaz olayını
İslama, namaza, aitmiş gibi topluma injekte edip riyakar günahkar lıkdan başka bir şey deyildir.
Sunni felsefenin uyguladığı dini ritual, namaz şekilleri idda ettikleri şekilde hiç bir surede geçmez. Sadece insanların Allah’a ibadet etmelerini yazar.


Bakınız Kuranı Kerim'in Sürelerine : (Ta ha 14,132.)( Mü’minun 2.) ( Fatır 29.)( A’raf 170.)( Ankebut 45.)
(Bakara 3, 110,152, 177 ve 277.)( Nisa 162.)( Maide 12,55 ve 91) ( En’ am 162.)
( İbrahim 31. 40.)( Meryem 31 ve 55.)( Enbiya 73.)( Hac 35.)( Nur 56.)

Kur’an insanların Allah’a ibadet etmeleri,hayatın her anında Allah’ın varlığını his etmelerini istiyor, bunun saati şekli olmaz,mantık dışıdır.
Bütün dünyada dinlerin belirli kitleler, kişiler, tarafından kendi çıkarlarını korumak,yanlışlarını örtmek, toplumu saptırmak amacıyla bir silah gibi kullanıldığı bir gerçektir.
İslam dünyasına baktığımızda namaz olayı çok önemli bir kavram taşır. Ne yazık ki, gerçekler gizleniliyor, ibadet kavramı yanlış anlatılıyor, Kur’an da anlatılmak tarif edilmek istenen namaz insanlara yanlış anlatılıyor. Dolayısıyla yanlış yaşanıyor ne yazık ki.
İbadet kavramı kişi ruhunu günün stresini üzerinden attığı zamandan sonra akşamları yapar, meleklerle beraber yüce Allah la sohbete girmeye çalışır.


İSRA = 79 Gecenin bir kısmında, sana mahsus bir nafile olmak üzere ibadet et.
Rabbinin, seni övgüye değer bir makama göndereceği umulur.
A’RAF = 55 Raabbbinize yalvara yakara gizlice dua edin. Bilesinizki O’ haddi aşanları sevmez


GECE İBADETİ BİREYSEL İBADET HAKKINDA ÇOK ANLAMLI AYETLERDİR DİR!

Maun Süresi, 4 ve 5 ayetler: yazıklar olsun o kılanlara ki, onlar  ibadetlerini ciddiye almazlar.6.7 Onlar gösteriş yapanlardır; hayrada mani olurlar.


BU AYET DE GÖSTERİŞLİ YAPILAN İBADET İÇİN COK ANLAMLIDIR!

MAİDE Süresi, 67 ayet:  EY Resül! Rabbinden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan O’nun elçiliğini yapmamış olursun. Allah seni insanlardan ( zalimler,hainler ) den koruyaçakdır. Doğrusu Allah, kafirler topluluğuna rehberlik etmez.


VEDA HACINDA HZ.PEYGAMBER TOPLULUĞUN İÇİNDE İKİLİK YAPANLARIN OLDUĞUNU BİLDİĞİ İÇİN, HZ ALİ NİN KENDİSİNDEN SONRA VARİSİ OLDUĞUNU AÇIKLAMAKDAN ÇEKİNMİŞDİR. ONUN İÇİN BU AYET İNDİ ALLAH’IN MELEKLERİN YARDIMIYLA HZ.ALİNİN ONDAN SONRAKİ İMAM OLDUĞUNU BİLDİRMİŞDİR.

MAiDE Süresi, 13 ayet: Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lanetledik ve kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimelerin yerlerini deyiştirdiler kendilerine öğretilen ahkamın önemli bir bölümünü de unuttular. İçlerinden pek azı hariç, onlardan daima bir hainlik ğörürsün.yine de sen onları affet ve aldırış etme.şüphesiz Allah iyilik edenleri sever.


KELİMELERİ DEYİŞTİRİP İBADETİ DEYİŞTİRENLERİN VAH HALİNE!
TOPLUMU YANLIŞA GÖTÜRENLER BİLEREK ONLARIN PEŞİNE GİDENLERİN VAY HALİNE!
BU KADAR GÜNAHIN ALTINDA NASIL KALKARLAR!

TEVBE Süresi, 107 ayet: Birde zarar vermek, inkar etmek, müminlerin arasına ayrılık sokmak ve daha önce Allah ve Resülüne karşı savaşmış olan adamı beklemek için bir mescid kuranlar ve iyilikten başka birşey istemedik, diye mutlaka yemin edecek olanlar da vardır. Halbuki Allah onların kesinlikle yalancı olduklarına şahitlik eder.

GÜNÜMÜZDEKİ CAMİLER O MESCİDİN ENGÜZEL TEMSİLÇİLERİDİR!


TEVBE Süresi, 108 ayet: Onun içinde asla ibadet etme! İlk günden takva üzerine kurulan mescid içinde ibadet etmen elbette daha doğrudur. Onda temizlenmeyi seven adamlar vardır. Allah da cok temizlenenleri sever.


HAŞA PEYĞAMBERİMİZ O,MESCİDLERDE CAMİLERDE İBADET ETMEMİŞDİR. O’NUN MESCİDİ KENDİ EVİDİR ,DEVAMI DA EHLİ-BEYT DİR, ONLARIN EVLERİDİR DERGAHLARIDIR.


Hicr Süresi, 29 ayet: ( Ona şekil verdim ve ona ruhumdan üflediğim zaman, siz hemen onun için secdeye kapanın.)
Şeytan orda kibirine yenilip ikilik yaptı ademi kabullenmeyip secde etmediği için lanetlendi.
İnsan oğlu o zamandan bu zamana kadar ikiliği yaşamışdır ve hep birileri şeytana yenilmişlerdir emevilerde, abbasilerde o yolu izlemişlerdir, ikilik yapıp o mescidleri kurmuşlardır.
Son peygamberimiz Hz.Muhammed’in yolunu felsefesini ehli-beyt’ini kabullenmeyen şeytana yenik düşmüşdür. Hz.Muhammed ve Ehli-Beyt’ine verdikleri sözden cayanlar, yüce Allah’ın isteklerine karşı koymuşlardır.
Çelişkili yaşayan toplum ne yazıkki tarihler boyunca Peygamberimizin soyunu katletmişdir. Bu kişiler ve biliçli bir şekilde onların peşine gidenler lanetlenmişdir şeytan gibidirler.


KEVSER = Bismillahirrahmanirrahim! 1.2.3. Kuşkusuz biz sana kevser’i verdik.
Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes. Asıl sonu kesik olan, şüphesiz sana hınç besleyendir.
BU AYET, ERKEK COÇUKLARI YAŞAMADIĞI İÇİN (KASIM, ABDULLAH,İBRAHİM )
HZ. PEYGAMBER EFENDİMİZİN SOYU KIZI FATMA ANAMIZ ( KEVSER ) DAN
HZ. ALİ DEN DEVAM EDER,DİYE İNMİŞDİR.
HZ.MUHAMMET,HZ.FATMA, İMAM ALİ, İMAM HASAN, İMAM HÜSEYİN, İMAM ZEYNEL ABİDİN,
İMAM MUHAMMED BABIR, İMAM CAFER-İ SADIK, İMAM MUSA-İ KAZIM,
İMAM ALİ RIZA, İMAM MUHAMMED TAKİ, İMAM ALİ NAKİ, İMAM HASAN’ÜL ASKERİ, İMAM MUHAMMED MEHDİ.
VE ONLARIN YOLUNU İZLEYEN TORUNLARI ( SEYYİT LER ) DEN BU YOL DEVAM EDİP GÜNÜMÜZE GELMİŞDİR. TAAKİ SAHİBİ ZAMAN GELİP İMAM LIĞI ALDIĞI ZAMAN VE TALİPLERLE TÜM ALLAH’A İNANANLARLA BU YOL TAZELENİR KENDİNİ GENE BULUR TAM OLUR.
ŞURA 23= İşte Allah’ın iman eden ve iyi işler yapan kullarına müjdelediği nimet budur. De ki ben buna karşılık(aile akrabalık) ehli-beyt sevgisinden başka bir ücret istemiyorum. Kim bir iyilik işlerse onun sevabını fazlasıyla veririz. Şüphesiz Allah bağışlayan, şükrün karşılığını verendir.
ALLAH ELÇİSİNİN EHLİ BEYT-İNİ SEVMELERİNİ AÇIKÇA BİLDİRİYOR!
ONLARI ÖLDÜRÜN KATLEDİNMİ DİYOR?
AHZAB = 33 Evlerinizde oturun eski cahiliye adetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın. İbadeti yapın zekatı ( lokma ) verin Allah’a ve Resülüne itaat edin.
Ey! Ehli-Beyt Allah sadece sizden günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor.
ALLAH EHLİ BEYT-İ NEDEN TEMİZ KILMAK İSTİYOR?
ÇÜNKÜ SAHİBİ ZAMAN KAİM ALEYSELAM ORDAN GELEÇEKDİR!

AHZAB = 34 Evlerinizde okunan Allah’ın ayetlerini ve hikmetini hatırlayın. Şüphesiz Allah, her şeyin iç yüzünü bilendir ve her şeyden haberi olandır.
Allah’ın indir diği sevgili Peygamberimizin bize bildirdiği ahir zaman kitabı kutsal Kur’an peyğamberimizin soyu için bunları bildiriyor Onları sevin diyor katledin deyil.
Ehli-beyt günümüze kadar gelen Namaz şeklini ibadet olarak hiç kabuletmemişdir o şekildede camide ibadet etmemiş dir, çünkü Allah’tan gelen Kur’an bu nu böyle yazmışdır.Hz. Peygamberde öyle bildirmişdir.SEYYİT KUREYŞ